Reference spolupracovnic

Jako agentura máme své zásady: pracujeme rychle, neslibujeme, co nemůžeme splnit, chováme se otevřeně a férově. K našim spolupracovníkům máme velmi osobní přístup, s některými jsme za ta léta již přáteli. Zde můžete nahlédnout do našich referencí.

 

Aktuální nabídky práce
Veronika (51 let)
Posláním mé služby je být jedinečným rodinným přítelem , který rozumí potřebám dětí , seniorů , potřebám lidí se zdravotním postižením a umí jim flexibilně a rychle poskytnout vysoce profesionální domácí péči . Službu poskytuji 24 hodin denně , 365 dní v roce na místě , které si sami určíte - doma , v nemocnici , v lázních , na vycházce , na chatě apod. Mým cílem je , aby lidé mohli co nejdéle žít doma a nikoliv v ústavním zařízení nebo nemocnici . 

Vzdělání: Střední oděvní škola

Více informací
Časté dotazy
Jak probíhá zprostředkování náhradní pomocnice?
Stejně jako na začátku Vám budeme posílat profily vhodných uchazeček dokud si nevyberete tu správnou.
Inzeráty
Soukromá hodina hry na flétnu, Praha
Soukromá hodina hry na flétnu pro děti od 3 do 12ti let. Sazba 250,-Kč/hod.
Reference
Monika Svobodová
Dobrý den, ač jsem s Vaší agenturou měla jen jednu zkušenost, musím potvrdit, že na výbornou. Byla jsem spokojená s rychlostí a kvalitou výběru doučující, která měla velice hezký vztah k mé dceři. Určitě v budoucnu budu Vašich služeb využívat i nadále.

Blog

Rychlá delikatesa


Potřebuješ jen:

- listové těsto

- 10dkg sýr parmazán

- 2 větší řepy

- čerstvý tymián

- čerstvý rozmarýn

- 10dkg sýr feta

- olivový olej

 

Listové těsto si rozvalíš na velikost plechu, posypeš parmazánem. Na to položíš na plátky nakrájené předem upečené řepy ( nebo můžeš koupit řepu vařenou vcelku). Poté bylinky a nakonec sýr feta. Celé to jemně pokapat olivovým olejem a dát na 180 stupňů do trouby na cca 15min.

Jak se mi svět obrátil vzhůru nohama


My ženy zvládneme cokoliv. Je to až k nevíře, že jsme schopné zvládat několik věcí najednou, efektivně a výkonně a přesto se dožíváme vyššího věku než muži. Jsme prostě zázrak přírody. Co když Vám ale do života vstoupí hospodyně. Pak se dějí věci.

Nikdy jsem ani nepomyslela na to, že by v MÉ domácnosti velel někdo jiný než já sama.  Já nikoho nepotřebuji, vše zvládám a důležité je pro mě mé soukromí. Jednoho dne manžel přišel s nápadem, že bychom si mohli pořídit hospodyn ( viděl to u svých kolegů a měl pocit, že "tohle" musí mít taky).  Po dlouhém naléhání a dohadováním jsem na to přistoupila.

Pohovory s kandidátkami na případné hospodyně jsem ale vedla chladně a podezíravě.  Nakonec mě ale jedna z nich přesvědčila o tom, že to stojí za zkoušku. Byla jediná, která se nechlubila co všechno umí, jak je ve všem nejlepší, jak má výborné reference a nešišlala na mé děti.

Domluvily jsem se na tom, že se k nám nastěhuje a bude pouze uklízet a žehlit. Žádné nákupy, vaření, praní či starost o děti - to zvládnu sama.  Tak nám to vydrželo jen 2 dny. Třetí den už se mnou byla na nákupech, večer nám uvařila večeři a další den mi pohlídala děti. Od té doby je to tak, že dělá úplně všechno.

Ráno dětem a manželovi připraví snídani a svačinu, pro mě čerstvý džus z řepy, jablka a zázvoru. Každý den uklízí celý dům, takže ni smítko prachu u nás nenajdete! Prádelní koš je furt prázdný a košile jsou vyžehlené ve skříni. Jednou týdně spolu zajedeme na velký nákup a naplánujeme, co bude vařit. Zelenina a ovoce jsou denně nakrájené, takže děti mohou celé odpoledne a večer chroustat zdravě. Zařídí a ohlídá řemeslníky. Je celý den doma, takže alarm už nepotřebujeme:) Odpoledne si můžu bez výčitek skočit s kamarádkou na kávu a večer s manželem na večeři, protože vím, že mé děti jsou v bezpečí.

Myslí úplně na všechno. I na to, že manželovi dochází sprchový gel, že by se měla namořit dřevěná deska v koupelně ( což bez optání sama udělá), že bychom mohli pěstovat ředkvičky, když je děti mají tak rády. Večer usínám s čistou hlavou a pocitem, že u nás doma žije anděl.

Ano, my ženy vše dokážeme zvládnout samy. Ale..............

Na portále www.helperbook.eu se určitě najde hospodyně, která ti obrátí život vzhůru nohama:)

 

Klíííííd


Jsem unavená a bolí mě záda. Jak často slyšíte sebe nebo svou kamarádku říkat tuto větu? Já často. Evropa je ekonomicky vyspělý kontinent. Máme se dobře. ALE. Tlak společnosti na to, abych byla dobrá zaměstnankyně, matka a manželka je veliký. Tak jsem unavená. Bolí mě záda. Jak to řeším? Dám si kávu navíc a lupnu si růžovou pilulku. A je zase dobře, alespoň pro dnešek.

Návštěva Asie mě ale přesvědčila o tom, že jsme sice ekonomicky vyspělejší, ale o hodně vzdálenější přirozeným potřebám těla. Huntujeme tu svou schránku co to jde a pak se divíme, že nám není dobře. A přitom je to tak jednoduché. Na každém webu Vám říkají jak zdravě jíst, sportovat, nepít alkohol, nekouřit a hodně spát. S tím vším naprosto souhlasím. Ale je ještě něco navíc, co našemu tělu pomůže.

Masáž. Není to jen fyzická pomoc ale i psychická. Málokdo u toho píše pracovní emaily nebo přemýšlí, co udělá k večeři. V Asii jsem zažila neuvěřitelné až šamanské masáže, po kterých jsem se cítila jako úplně jiný člověk. Ta potřeba toho, že mě někdo dokáže dostat do úplného klidu a záda mě přestanou bolet mi zůstala i po návratu.  Diskuze na téma, zda je lepší thajská či sportovní či aroma masáž je pro mě zbytečné. Je důležité najít člověka, kterému důvěřujete natolik, že dokážete s klidem vypnout hlavu a na nic nemyslet. Nechtěla jsem každý měsíc řešit, kdy mám já nebo nějaké masážní studio volno a zda mohu dostat opět tu samou paní nebo pána na masáž. Vyzkoušela jsem několik salónů a lidí a vybrala si jednoho, který byl pro mě nejlepší a s tím jsem se domluvila, že chodí ke mně domů.

Masážní lehátko nepotřebuje, stačí mu matrace na zemi, na kterou si lehnu a on u mě sedí nebo klečí. Poprvé jsem doma neměla ani masážní olej. Jemu ale stačil jen dětský olejíček a tělové mléko, které si namíchal.

Je to nádhera! Jsem v pohodlí domova, zapálím si svíčku, pustím si svou oblíbenou relaxační hudbu a přenesu se na hodinu do vlastního světa. Jsem vyrovnanější, klidnější a záda mě už nebolí.

Zkusíš to taky? Na portále www.helperbook.eu si najdi maséra/ku v tvém okolí.

Proč pedikůra doma?


Na pedikůru chodím už 15 let pravidelně každý měsíc. A to celý rok, ne jenom v létě, když nosím žabky a chci, aby mé nohy dobře vypadaly. Nemám ráda pocit struhadla na patách a můj manžel také ne:) S paní pedikérkou jsme vždy rozebraly společenské drby, probraly soukromí, nasmály se, ale i poplakaly u životních situací. Bylo to skvělé. Pokaždé mě ale napadlo, zda stihla vyvařit nástroje a zda použila opravdu novou žiletku. Nejsem žádný cimprlich, ale máma mi kdysi vyprávěla o případu, kdy paní chytla kožní nemoc právě na pedikůře.

S narozením dětí přišla časová tíseň. Pravidelnost se stála vyjímečností a mé paty?  Jednou jsem si stěžovala sousedce, jak nemám čas, starat se o své tělo. Překvapila mě informací, že ona si objednává paní na pedikůru domu a že je moc spokojena. Nakoupila si vlastní nástroje, takže strach z možné nákazy nehrozí. Pedikérka bydlela ve vedlejší vesnici, takže ji mohla zavolat kdy chtěla, klidně na poslední chvíli a vždy se domluvily na termínu.

Já si teď užívám stejné péče a ještě ušetřím jak čas, tak i peníze.

Ty to zkus taky. Na stránkách www.helperbook.eu si vyber nejbližší pedikérku/ra.

Cvičení doma


Nikdy jsem nebyla úplný proutek, to ne. V dětství jsem dokonce byla zařazena mezi obézní a posílali mě na "odtučňovací "tábory. Během puberty jsem to vytancovala na diskotékách a byla jsem normálně vypadající holka, možná s trochu větším pozadím. Čím jsem byla starší, lenivější a žravější, tak jsem začala bojovat s výkyvy váhy. Žila jsem od diety k dietě a měla výčitky z každého sousta. Nakonec jsem zjistila, že jediné, co opravdu funguje je pravidelný pohyb. Začala jsem chodit na squash, tenis, kick box. Fungovalo to zázračně a mohla jsem k tomu jíst, co jsem chtěla. Pak se mi narodily děti a já neměla čas na nic. Opět jsem začala kynout jak těsto a tak jsem se vrátila k životu "dietářky". Jenže to už moc nefungovalo. Každé kilo, které jsem pracně shodila, tak se mi brzy vrátilo, jakmile jsem porušila sebemenší pravidlo. Nezbývalo, než zkusit ověřený a fungující způsob a to sport. Jenže kdo má čas s 2 malými dětmi a prací chodit na sport? Nakolik jsem se styděla se svou postavou chodit někam veřejně cvičit. Kamarádka mi poradila osobního trenéra, který chodí k ní domů a cvičí s ní. Tak jsem to zkusila. A je to báječné.

Trenér ke mně chodí 3krát týdně vždy ráno. Já předtím ještě 20min běhám na místě (běh totiž nesnáším a představa, že bych měla běhat venku mě děsí), tím se zahřeju. Když přijde, tak se protáhneme a jdeme na posilování. Pokaždé cvičíme jiné sestavy, abychom zpevnili různé části těla. Po cvičení vždy pohlídá, abych se pořádně protáhla a nakonec mi udělá masáž svalů. Jsem zase fit a neztrácím čas dojížděním do fitka a nemusím se stydět před ostatními. Vřele doporučuji!

Jak si vybrat chůvu?


Nejdříve zvažte:

Na kolik hodin a které dny chůvu potřebujete?

Pravidelně nebo nárazově?

Mladší akční slečnu nebo spolehlivou klidnou „babičku“?

Má se jen starat o dítě nebo vypomoci v domácnosti i s něčím dalším?

V případě, že hledáte chůvu na plný úvazek – chcete chůvu raději platit od hodiny, nebo fixním měsíčním paušálem?

Máte speciální představy a požadavky ohledně:

- výchovy

- sledování televize, hraní PC her

- stravování - může dítě sladkosti, může maso apod.? Bude vařit chůva nebo budete připravovat jídlo Vy?

- náboženství – kromě Vaší víry - jak je to u Vás doma s Ježíškem, zoubkovou vílou apod.?

Co od chůvy můžete žádat:

Kojenci

V případě, že kojíte, můžete se s chůvou domluvit na vození dítěte na kojení k Vám do práce, nebo mléko odsát a zamrazit

Chůva by měla dodržovat denní režim dítěte, který jste mu zavedla. V praxi to znamená stejný čas pro krmení, spaní, procházky venku

V případě, že dítě dostává pravidelně nějaké léky, je potřeba důsledně vysvětlit podávání a to jak způsob, množství a čas.

U přebalování či koupaní uveďte, zda používáte pravidelně mastičky (Bepanthen, Rybilku, apod.)

Batolata

Pokud s tím budete souhlasit, chůva by měla u dítěte rozvíjet hrubou a jemnou motoriku a začít s didaktickými hrami. Pokud máte své metody, ukažte je vybrané chůvě, pokud to necháte na ní, nechte si sdělit její metody

Vyzvedávání dětí ze školy/ky

Sepište si dny, kdy vyzvedávání potřebujete a od kolika hodin. Pokud dítě potřebujete odvést na kroužky, které jsou vzdálené od školy/ky, domluvte se s chůvou, zda dítě bude vozit autem a to buď Vaším nebo jejím, nebo bude dítě vozit MHD. V případě, že bude pro převoz dítěte používat své auto, pak byste ji měli proplácet dle ujetých kilometrů. Do počtu ujetých km se nepočítá cesta od chůvy domu do školy/ky, ale pouze cesta od školy/ky na kroužek a poté k Vám domů. Sazba za km jsou dané vyhláškou 328/2014 (pozor, každý rok se vyhláška upravuje).

.

Copyright 9507 © 1. centrum služeb pro domácnost. engine & SEO WebySlavik.cz | Design Grafiro